
A másik négybetűs: LEGO
A dán építőjátékot bizonyára senkinek sem kell bemutatni. A LEGO egy világszerte ismert és sikeres építőjáték védjegyzett neve. Neve a dán "Leg godt!" (magyarul: "Játssz jól!") kifejezésből származik. Létrejöttét Ole Kirk Christiansennek köszönheti, aki egy szegény család tizedik gyerekeként született 1891-ben. Felnőtt életét Billundban töltötte, ahol asztalosként és ácsként kezdett dolgozni: főleg pajtákat, nagyobb faépítményeket, ajtókat és hasonló használati tárgyakat készített.
Mivel a kor fajátékai jellemzően hulladékfából készültek, Christiansen máris talált egy piaci rést. Asztalosképzettségét kihasználva elkezdett jó minőségű fából masszív, a gyerekek használati szokásainak ellenálló játékokat, főként különféle autókat gyártani.
A második világháborút követően a műanyagok Dániában is megjelentek. Az akkoriban forradalmi újdonságnak számító technológiára akkor még sokan úgy tekintettek, mint napjainkban a 3D-nyomtatásra: érdekes és izgalmas, de hogy nagyipari méretekben is alkalmazható-e, az még kérdéses. Így voltak ezzel Christiansen fiai is, akik 1947-ben egyenesen megpróbálták lebeszélni apjukat arról, hogy vásároljon egy fröccsöntőgépet a cég számára. "Mi fában vagyunk jók, maradjunk is annál" – így próbálták megakadályozni, hogy az egykori asztalosmester ilyesmire költse a nehezen megkeresett dán koronákat. Christiansen azonban hajthatatlannak bizonyult, az idő pedig őt igazolta.
Christiansen indíttatására a LEGO 1949-ben dobta piacra a saját gyártmányait, amelyeket "automatikusan csatlakozó téglák"-nak neveztek. A műanyag játékokat eleinte nem is fogadta kitörő lelkesedéssel a közönség. A nagy áttörést 1958 hozta meg, amikor a kockák belső üregébe három, a stabilitást növelő csövecskét építettek be. Ezzel a stabilitás mellett egy újabb előny is megjelent: az új LEGO-kockákat már sokkal változatosabb módon lehetett kombinálni, mint az elődeiket, sőt ez a kombinálhatóság a mai napig meghatározó része a LEGO-élménynek. Mindössze 6 darab 2×4-es LEGO-kockát ugyanis összesen 913 103 765 eltérő módon lehet összeilleszteni, így a lehetőségeknek tényleg csak a felhasználó fantáziája szab határt.